Leto je v plnom prúde, Lexus ukázal otvorenú verziu modelu LC

Kabriolety majú niečo do seba. A vie to aj Lexus, ktorý sa vracia k otvoreným karosériám. Vybral si na to ten najkrajší model z ponuky. Vlastne veľký výber nemal, buď by to bolo RC, alebo LC. A je to LC. Predstavene LC s otvorenou karosériou prebeholo v LA.

Základné tvary sa s LC dajú ľahko identifikovať. Akurát má plátenú skladaciu strechu. Jej ovládanie je za touchpadom na ovládanie informačno-zábavného systému, pod krytom. Najväčšou zmenou je zadná časť. Z nádherného kupé je veľmi pekný kabriolet, aj keď ten skok v línii pod oknom je trochu zvláštny.

Pevnosť, ktorú karoséria stratila sa snažia dohnať rôzne výstuhy. Lexus tiež prepracoval prednú nápravu a znížil na nej neodpruženú hmotu. Okrem niekoľkých sivých, čiernej a bielej bude v ponuke aj červená farba, modrá, oranžová a žltá.

Samotná látková strecha je štvorvrstvová a umne schováva kovový rám. Otvorenie a zatvorenie je možné až do 50 kilometrov za hodinu. Otvorenie trvá 15 sekúnd a zatvorenie 16. Pre kabriolet bude naviac dostupné fúkanie teplého vzduchu na krk.

Motor bude, zatiaľ pre USA, výlučne päťlitrový osemvalec. V Európe by sa mohol objaviť aj hybrid. Ale zvuk osemvalca bude predsalen lepší. Ponúka výkon 351 kW (476 k) a krútiaci moment 540 Nm. Inak, je stále atmosférický. Využíva desaťstupňovú automatickú prevodovku. Lexus dokonca pridal špeciálnu rúru, ktorá zlepšuje zvuk motora v interiéri. Nejde teda o reproduktorový systém vylepšenia.

Na začiatok bude v ponuke aj Inspiration Series s modrou farbou karosérie a modro-bielou, takmer námorníckou, kombináciou interiéru.