Audi predstavuje zbesilé RS Q8

Zoznámte sa s najrýchlejším SUV, aké kedy zdolalo okruh Nurburgring. Je ním nové Audi RS Q8 a stačilo mu na to 7 minút a 42, 253 sekúnd. Toto žiarivo zelené SUV s takmer 600 koňmi je novým prírastkom do rodiny rýchlych Audi s označením RS.

Poháňa ho 4.0 litrový benzínový osemvalec skombinovaný s prídavným elektromotorom. Rovnaký môžeme poznať z jeho súrodencov RS6 a RS7. V prípade RS Q8 je naladený na 441 kW/592 koní a 800 Nm. To stačí na to, aby toto rozmerné SUV vystrelillo na stovku za 3,8 sekundy. Na dvestovke je za 13,7 sekundy a zrýchľovať prestane až na 305 km/h, kedy zasiahne  do hry obmedzovač. Zvonku je takmer nemožné si ho zmýliť, najmä v žiarivej zelenej farbe. Ďalšími spoznávacími znakmi sú 22″ kolesá, k dispozícii sú aj 23″ čo na naše cesty ale rozhodne neodporúčame. Karbónové lemovanie prednej masky s veľkými prieduchmi pre vzduch ale aj zadný difúzor nie sú doplnky, ktoré má hociktoré SUV. Vnútri sú čierne športové alcantarové sedačky s logom RS, aby ste náhodou nezabudli, kde sedíte. Za príplatok je prešívaná hladká koža Valcona. Ostatné prvky interiéru sú inak veľmi podobné štandardnej Q8.

S predajom by sa malo začať niekedy začiatkom budúceho roka. Cena na nemeckom trhu je stanovená na 127 000 € a dá sa očakávať, že u nás bude veľmi podobná, ak nie identická.