Nový konkurent Scénicu od Kie je reálnejší

Kia sa rozbieha na vysoké obrátky. Je to zrejmé už podľa súčasnej modelovej politiky áut, ktoré už nie sú nijaké a majú vlastný charakter. Zavše treba spomenúť nový C’eed, Optimu, Sportage a tiež nedávnu novinku Quoris.

Teraz prišla na rad obnova modelu Carens/Rondo, ako malého MPV triedy do ktorej patrí aj Renault Scénic, Ford C-Max, Citroën C4 Picasso, Volkswagen Touran a mnoho ďalších.

Po dizajne, ktorý sa ľahko stratí v dave, aký má súčasný Carens bude mať nová generácia výrazne šokujúcejšie línie s potenciálom zaujať publikum. Športovejšie razenie malého MPV nezabránilo možnosti využiť 5 alebo 7 sedadiel. Auto síce vyzerá vynikajúco, ale trochu nám pripomína konkurenta s modrým oválom v znaku, hlavne pri pohľade zozadu.

Predpokladáme, že pod kapotou sa objavia motory z C´eedu, tak môžeme očakávať 1,4 CVVT (74 kW/100 k), 1,6 GDI (99 kW/135 k) a naftové 1,4 CRDi WGT (66 kW/90 k) a 1,6 CRDi VGT (94 kW/128 k). Ak by sme si mohli tipnúť, tak cena základného modelu by nemala byť o viac ako o 1500 eur vyššia ako pri C´eede. To by znamenalo, že by sa dostala pod 15000 eur.