Nové Legacy a Outback sa predstavia v New Yorku

Na autosalóne vo „veľkom jablku“, teda v New Yorku, sa okrem iných noviniek svetu predstavia aj nové verzie populárnych modelov od Subaru, ktorými sú Legacy a Outback.

V porovnaní s aktuálnymi modelmi sa vizáž ich nástupcov nijak drasticky nezmenila a zmeny sú pomerne decentné. Tie sa týkajú najmä svetlometov, prednej mriežky a nárazníka, ktorých tvary sú mierne modifikované.

Bez povšimnutia, pochopiteľne, nezostal ani interiér. Posádka si môže užívať kvalitný zvuk nového audiosystému s podporou pripojenia cez Bluetooth či USB. Nové čalúnenie a drevený obklad by taktiež mali dopomôcť k príjemnejšiemu pocitu v kabíne.

Subaru bolo však vždy známe skôr vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a pohonnými jednotkami, vzhľad býval až na druhom mieste. A čo je teda nové pod kapotou vynoveného Legacy a Outbacku? Tak, napríklad 2.5 litrový, štvorvalcový Boxer, ktorého výkon je 129kW/175 koní a 236 Nm. Oproti predchodcovi to predstavuje nárast o zanedbateľné 3 konské sily. Motor môže byť spriahnutý buď s klasickým šesťstupňovým manuálom alebo, pre pohodlnejších jedincov, s bezstupňovým automatom Lineatronic.

My osobne by sme však siahli po kombinácii manuálu so silnejším motorom, ktorým je tiež Boxer, avšak s objemom 3.6. litra a výkonom, veľmi slušných, 191kW/260 koní. V tomto prípade by zábava za volantom mohla byť na dosť vysokej úrovni, takej, ako sa na Subaru patrí.