Hyundai Grandeur Concept je dokonalý, takéto elektroauto chcete

Jasné, elektromobily sa postupne zlepšujú a sú futuristické, teda často sú futuristické. Myslím BMW iX a napríklad Mercedes-EQ, ktorý robí model EQS. Ale to možno nie je recept. Hyundai našiel asi správny prostriedok ako ma presvedčiť, že chcem elektromobil. Je to koncept remake modelu Grandeur.

Model, ktorý dal konceptu meno oslavuje 35 rokov a automobilka vyrobila čistú dizajnovú dokonalosť. Osemdesiate roky a ich styling, disko a k tomu displeje a elektrická energia. Priznám sa, po ostatnom článku o cestovaní do Prahy a roamingu som bol na elektromobily trochu nahnevaný. Avšak v tomto prípade by som prekusol aj takéto nabíjanie.

Do hranatých tvarov sa Hyundaiu celkom ľahko podarilo dostať pixelovo vyzerajúce svetlomety vpredu a vzadu. Žeby inšpirácia u Ioniq 5? Možno. Ale interiér je tiež super. Neviem sa rozhodnúť, či sa mi páči viac velúrové čalúnenie, alebo to, že displeje vyzerajú ako keby tam boli vždy. A kožené obšitie zadnej strany sedadiel? Dokonalé!

Avšak tým najviac partyprvkom interiéru je strop. Strop je naozaj strop. A vyzerá v klube z osemdesiatych rokov. Plus ako bonus prichádza výsuvný priečinok na hodinky. Toto je najviac cool auto, ktoré z Kórei prišlo. Diskohudbu zreprodukuje 18 reproduktorov.

Ak by toto auto malo pohonné ústrojenstvo z Ioniqu 5, tak by to bolo úplne super. Stačila by väčšia baterka a k nej elektromotor na zadnej náprave. Kde sa mám hlásiť, že tento elektromobil by som reálne chcel? Vlastne toto retroauto by som chcel bez ohľadu na spaľované, či používané palivo.