Honda Acura NSX Concept – Čo by na to povedal Senna?

Legendárna Honda NSX sa s najväčšou pravdepodobnosťou konečne dočká svojho nástupcu. S touto iniciatívou prišla luxusná značka Hondy – Acura.

Hybridný koncept sa predstaví na autosalóne v Detroite, ktorý sa bude konať už o mesiac. Ehm…áno, hybridný. Proste, elektrický superšport. Čo by na to asi povedal Ayrton Senna, „vychovávateľ“ pôvodnej, kultovej a hlavne benzínovej NSX? Reč je však stále o Honde, automobilke ktorá dala svetu božské modely Type R, a tak by asi nebolo správne dopredu odsúdiť ani nové NSX.

Pozrime sa teda na kontroverznú pohonnú jednotku, ktorá by mala zo šiestich valcov a objemu 3,5 litra vyprodukovať 210kW/310 koní. Keďže sa však jedná o hybrid, kolujú chýry, že na prednej náprave bude naviac namontovaný elektromotor s výkonom 30kW/40 koní a na zadnej náprave budú motory rovno dva, každý s výkonom 20kW/27koní. Z týchto skutočností sa dá vydedukovať, že nová NSX by mala mať pohon všetkých štyroch kolies. Novinkou má byť aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka. Na oficiálne potvrdenie týchto informácií si však budeme ešte musieť počkať.

Čo sa týka materiálov, dá sa očakávať vysoké percento použitia hliníka, ale taktiež karbónu a špeciálnych zosilnených plastov. Samotná výroba by sa mala začať v letných mesiacoch roku 2013. Keďže podoba tohto konceptu zatiaľ nie je známa, pripomeňme si obrázkami aspoň pôvodnú ikonickú NSX.