Ford začína na Slovensku predávať novú Kugu

Na slovenský trh konečne prichádza nová generácia obľúbeného SUV od Fordu, model Kuga. Nesie sa v znamení mnohých zmien. Tou hlavnou novinkou ale je, že to bude najviac elektrifikované auto, aké kedy Ford vyrobil.

Oproti predchodcovi je vzhľad ešte dynamickejší a nájdeme v ňom aj podobnosť k menšiemu modelu Puma. Avšak samotnú podobu novej Kugy sme poznali už dávnejšie. Podstatnejšie je zamerať sa na technológie a nové motorizácie. Novinkou je systém BLIS monitorujúci mŕtvy uhol a zároveň sledujúci okolie vozidla zo všetkých strán, schopný jemnou korekciou volantom zabrániť zrážke. V kabíne je zasa úplne nový 12.3″ displej s prepracovanou grafikou a farbami „true colour“. 

Veľká revolúcia sa koná v oblasti motorov a to najmä v prípade najsilnejšej verzie, ktorú poháňa 2.5 litrový Plug-In hybrid s výkonom až 225 koní, ktorý kombinuje benzínový a elektrický motor. Táto verzia je schopná plne elektrickej jazdy a aj napriek vysokému výkonu by mala mať spotrebu okolo 5,6l/100km. Pod touto verziou je podstane slabšia ale stále dosť výkonná 150 koňová EcoBlue Hybrid verzia, ktorá je dostupná so šesťstupňovým manuálom. Vrcholná verzia používa výhradne automat typu CVT. 

Základné pohonné jednotky majú výkon 120 koní, čo platí pre benzínovú aj naftovú verziu s rovnakým objemom 1.5 litra. Silnejší benzín má 150 koní a rovnaký objem. Ak chcete výkonnú naftu, asi siahnete po dvojlitri so 190 koňmi, ktorý sa kombinuje výhradne s automatom. Kuga teda ponúka skutočne široké možnosti konfigurácie podľa preferencií konkrétneho zákazníka. Prezradíme ešte, že najlacnejšia Kuga bude stáť 22 990 euro a ide o základnú benzínovú verziu so šesťstupňovým manuálom. Na opačnom spektre je najdrahšia varianta s 2.5 litrovým Hybridom, ktorú bude v úvode predaja možné kúpiť od 35 990 euro. Záruka 5 rokov a taktiež servis pre rovnako dlhé obdobie sú v cene. Podrobné cenníky a špecifikácie pribunú už čoskoro na oficiálne stránke slovenského Fordu.