Najlepšie Lamborghini Huracan môže byť aj s otvorenou strechou

Huracan prešiel vylepšeniami a názov pre verziu si automobilka prepožičala od Mitsubishi. Vlastne tá tri písmenká Evo preslávila. A teraz taliansky producent vozidiel ukázal novú verziu, ktorá bude mať tie najlepšie predpoklady stať sa… Nejako ušla myšlienka. Nevadí, je to Huracan Evo RWD Spyder.

Takže si to rozmeňme na drobné. Huracan je jasné, Evo značí facelift a tu to začína byť zaujímavé. Táto verzia je ľahšia, lebo má pohon iba zadnej nápravy. Toľko k RWD a Spyder hovorí, že okrem pohonu prednej nápravy prišla táto verzia aj o strechu. Treba uznať, že vyzerá fantasticky.

RWD Spyder má 5,2-litrový atmosférický motor, ktorý teda poháňa iba zadné kolesá a na prenos využíva sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku, automatickú. Manuál dostupný nie je, ale práve tu by mohol byť super, taký ten s otvorenou kulisou.

Výkon roadsteru je 455 kW (610 k) a krútiaci moment 560 Nm. Na stovke je Spyder za 3,5 sekundy a maximum sa zastavilo na 324 kilometroch za hodinu. To je trochu horší výsledok ako v prípade kupé, ktoré má mínus 0,2 sekundy a plus 1 kilometer za hodinu. Spyder má však ešte jeden časový údaj, ktorý je dôležitý. Elektricky ovládaná strecha sa schová a vytiahne v priebehu 17 sekúnd. A to je možné až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu. Látková strecha bude dostupná s viacerými farbami.

Podobne ako pri kupé je štandardom použitie diskov s priemerom 19 palcov. Za príplatok bude možné použiť dvadsiatky. Je jasné, že kabriolety sú ťažšie. Avšak použitie karbónu dovolilo udržať hmotnosť na slušnej hodnote 1509 kilogramov. To je však o 87 kilogramov viac ako má kupé.