Ford predstavil hybridné MPV S-Max a Galaxy. Toto je cesta

Ford S-Max a Galaxy sú vlastne jediným zástupcom triedy veľkých MPV v Európe. Dobre, ešte tu je Alhambra, ale tá už fakt dožíva, má iba 1,4 TSI a koncern sa vykašľal na všetky snahy o oživenie modelu. Ford to nespravil a ponúka vynikajúci S-Max a ešte väčší Galaxy. Teraz však majú novinku, nové hybridné ústrojenstvo.

Teda nové je toto ústrojenstvo pre MPV, inak bolo dostupné v trochu inom prevedení v Mondeu. Tak ako Mondeo má aj S-Max a Galaxy prevodovku e-CVT, ktorá je pre hybridy jednou z najlepších. Ale na rozdiel od Mondea má S-Max 2,5-litrový štvorvalec.

Celkový výkon systému je teda 140 kW (190 k). A teraz tie super správy. Obe karosérie môžu mať sedem miest. A tiež majú papierovú spotrebu navlas rovnakú s tou, ktorú má naftový 2,0 TDCI s rovnakým výkonom.

Pre Hybrid bude základnou výbavou Titanium, ale bude dostupný aj s ST-Line a vrcholnou a luxusnou Vignale. Zrýchlenie na stovku má tiež rovnaké ako spomenutý naftový motor, trvá 9,8 sekundy. O piatich rokoch záruky asi hovoriť netreba. Dôležitejšou správou je, že tento model stojí zase rovnako ako naftová alternatíva. To znamená, že Titanium stojí aktuálne 36 380 eur a má vlastne všetku výbavu, čo treba. Stačí tak doplniť full LED svetlá a dve miesta v kufri. Inak pri vyklopených všetkých sedadlách stále ostáva viac ako 200 litrov batožinového priestoru. Galaxy stojí o nejakú tisícku viac.

V ponuke je hybridná verzia už teraz a vyzerá ako naozaj zaujímavá alternatíva. Veď takéto MPV nie sú už štandardom v ponuke a buď u konkurencie treba ísť do crossoveru, alebo do reálnej dodávky. Takže ak chcete rodinné auto, v ktorom sa bez problému odvezie až sedem ľudí, tak toto je ideálna možnosť. Túto triedu áut treba rozhodne zachrániť. Verte nám, zažije po SUV znova oživenie.