Elektrické BMW i4 je realitou

Ďalší elektrický hráč na scéne prichádza z Mníchova. Je ním úplne nové BMW i4, ktoré vychádza z rady 4, avšak pridáva pár zadných dverí naviac. Ide teda o tzv. Gran Coupé.

Masívna predná ľadvinka, ktorú buď milujete alebo nenávidíte, je súčasťou aj tejto novinky. Je však lemovaná modrou, rovnako ako bočné lišty a žiabre či časti zadného nárazníka. Výfuky tu samozrejme nenájdete. Tento odtieň modrej má auto jasne odlišovať od iných modelov a podčiarkovať jeho elektrickú DNA. Karoséria sa okrem týchto detailov vyznačuje aj aerodynamicky zapustenými kľučkami dverí či diskami kolies s optimálnym prúdením vzduchu. Kritickým ukazovateľom pri mnohých elektromobiloch býva dojazd, avšak i4 vyzerá veľmi nádejne aj v tejto oblasti. Mala by totiž byť schopná prejsť až 590 kilometrov na jedno nabitie batérie. Výkon 390kW/530 koní a zrýchlenie na stovku pod štyri sekundy ho radia medzi tie najrýchlejšie elektromobily.

Aktuálne žiaľ nie sú k dispozícii fotky interiéru či podrobnejšie technické údaje, avšak BMW by ich malo v blízkej budúcnosti vypustiť do sveta.