Dacia mení logo na všetkých nových autách

A je to tu! Dacia, rumunská automobilka pod krídlami Renaultu, prichádza s druhou zmenou loga vo svojej novodobej histórii. Prichádza s moderným štýlom pre všetky svoje modely a logom s písmenami DC.

Týmto krokom Dacia završuje svoje rebrandingové aktivity a ku každému modelu v aktuálnej ponuke bude prináležať nová maska chladiča. V prednej časti bude teda rozdiel očividný, rovnaké logá budú aj na zliatinových diskoch. Tieto zmeny prídu do reality od 16. júna. Všetky vozidlá vyrobené po tomto dátume dostanú práve nové označenie. V zadnej časti bude miesto loga zase veľký nápis Dacia novým fontom. Popri tejto zmene Dacia prináša aj novú zeleno-hnedú farbu s názvom Lichen Khaki pre všetky modely.

V interiéri sa tiež niečo zmení. Každý z modelov dostane upravenú strednú časť volantu, na ktorom bude rovnaký nápis ako na kufri, čiže znova Dacia novým fontom. Naviac Duster získa inú vrchnú časť prístrojovky s dizajnom, ktorý bol vyhradený pre modely nosiace logo Renault napríklad v Maroku.

Veľkou zmenou bude aj obmedzenie maximálnej rýchlosti všetkých modelov na 180 km/h. Druhý fakt je, že nie je veľa zo súčasných vozidiel s logom Dacie dokáže vôbec túto rýchlosť vyvinúť. Od roku 2023 však budú všetky modely limitované, čím sa Dacia stane prvú automobilkou, ktorá takéto niečo v Európe zaviedla. Takéto niečo bolo ale kedysi aj v Japonsku a tam autá nemohli mať viac ako 206 kW (280 k) a maximálnu rýchlosť vyššiu ako 180 km/h. Toto všetko však malo platiť hlavne na papieri a reálne hodnoty boli trošku vyššie.