Porsche 928 ako restomod? Sem s ním

Restomody začínajú byť čím ďalej, tým populárnejšie. A táto situácia sa ešte v prospech podobných úprav nakloní v momente, ako začnú naozaj platiť tie teórie o konci predaja spaľovacích motorov. Jedným z najnovších upravených automobilov je Porsche 928.

Forma Nardone Automotive pripravila na základe 928 S4 novú verziu, ktorá prináša vylepšenia naozaj všetkých detailov, nielen vizuálne, ale aj technicky. Vizuál samotný je ozvláštnený dennými LEDkovými svetlami v novom aerodynamickom nárazníku. Majú obdĺžnikový tvar a dopĺňajú výklopné svetlá tradičných tvarov, ako malo Porsche 928 v pôvodných verziách. Reálne to znamená, že okrúhle svetlá sú v jednej rovine s kapotou, ale v momente ich zapnutia sa vyklopia smerom von a adekvátne osvetlia vozovku.

Podobnými zmenami a vylepšeniami, či skôr vyhladeniami prešla aj zadná časť vylepšeného Porsche. Naviac 928 v tejto modifikácii stojí na dobovo vyzerajúcich 18-palcových zliatinových diskoch obutých do pneumatík Michelin Pilot Sport 5. Je to celkom rozdiel oproti sériovým 16-palcovým diskom modelu. Výrazné zmeny sa udiali aj pod kapotou a motor V8 objemom 4,5 litra ma teraz výkon 294 kW (400 k). Toto je obrovský nárast, lebo najvýkonnejšia verzia pôvodného 928 mala v USA 261 kW (350 k). Rozdiel je aj v použitie prevodovke. Päťstupňovú manuálnu nahradila 6-stupňová a na zadnej náprave je naviac samosvorný diferenciál. Podvozok dostal, pre lepšie jazdné vlastnosti, nové tlmiče a aj vylepšené brzdy.

Do interiéru sa nasťahovali moderne a čisto pôsobiace plochy v kombinácii hnedej kože a Alcantary doplnenej o brúsený kovový finiš ovládacích prvkov. Ďalšou výraznou zmenou k lepšiemu je adaptácia najnovšieho systému navigácie pre historické vozidlá Porsche priamo od fabriky.

Takáto 928 je naozaj skvost a vidieť ste ju mohli na milánskom týždni módy a tiež na festivale rýchlosti v Goodwoode, kde sa ukážu aj iné nové vozidlá. Ak by ste chceli vedieť cenu, tak sa choďte opýtať priamo do Nardone Automotive, zatiaľ nie je stanovená, ale rátajte s tým, že za podobnú sumu by ste si vedeli kúpiť aj nové Porsche, takmer podľa vlastného výberu.