Cupra začína v metaverse

Určite ste názov metaverse niekoľkokrát počuli. Aj Facebook sa zmenil na Meta a je otázne, čo sa od toho dá očakávať. To, že je to akýsi virtuálny svet je asi jasné každému a aká miera života bude v tomto novom vesmíre záleží len na jednotlivcoch. Alebo na firmách. A do metaverse sa pozrie aj Cupra.

Cupra oficiálne oznámila, že sa dostáva do metaversu. Štartuje s vlastnou časťou sveta, na ktorú sa môžete pozrieť už teraz. Odkaz na Metahype prikladáme sem. V podstate ide o vlastný vesmír automobilky, v ktorom nebude iba možnosť pohybovať sa, ale bude v ňom možné aj kúpiť samotné auto. Že by to bolo niečo ako virtuálny showroom? Necháme sa prekvapiť. Avšak už teraz je jasné, že ku každému autu si budete môcť kúpiť samostatné NFT. Načo? To už necháme na vás, či vás tento trend zachytil alebo nie. Veď nie je to tak dávno, čo „umelec“ nechal explodovať Lamborghini Gallardo, aby z toho spravil 999 NFT-čiek. Alebo to bol Huracan?

Cupra je asi prvú automobilkou ktorá rieši takéto veci a oficiálne predstavila svoju stratégiu zahrňujúcu virtuálny predaj, virtuálne predvádzanie a virtuálne všetko ohľadne auta. Sme zvedaví ako to dopadne, ale určite si stránku ešte raz preštudujeme. Novinku automobilka predstavila pri štvrtom výročí a súvisiacej tlačovke. Naviac sa máme pripraviť na dva nové modely. Jeden by mohol byť Urban Rebel a druhý Tavascan. Tým sa počet modelov takmer zdvojnásobí. Z troch modelov na päť.

Urban Rebel zase bude spojený s online platformou CUPRA squared (na druhú), čo umožní virtuálne pretekanie a samostatný šport.