Buď ako Vlk z Wall Street, kúp si biele Lambo Countach

Je možné, že sa Lamborghini postupne rozlúči s motorom V12. Bude to škoda? Áno, bude. Ale ak by mal odísť, tak prečo nespraviť niečo špeciálne. Predstavte si prerobený Aventador vo forme Sián FKP 37 a z neho spravený vlastne nový model. A tým je nový Countach. Oživenie známeho mena znamená čiastočné odkazy na dizajn.

Nie, nebude mať vyklápacie svetlá, ale to nevadí. Na Jordana Belforta sa môžete hrať aj bez nich. Hlavné sú výklopné dvere a biela farba. Je tá biela farba náhoda, či zámer? Je nám jasné, že v Ženeve minimálne jedno bude, nie na autosalóne, ale v meste behať.

Základom nového modelu je teda nový tvar, ktorý má výrazné retro prvky. Čerpá najviac z nerozšíreného modelu LP400, ktorý nemal ani prítlačné krídlo. Ani LPI800 nemá to masívne prítlačné krídlo. A vyzerá fantasticky. Jasné, je to vlastne len trochu viac prerobený Aventador, jasné, bude stáť cez milión, vznikne len 112 kusov, ale aj tak vyzerá vynikajúco.

Motor má výkon celkovo 602 kW (819 k), pričom samotný benzínový dvanásťvalec s objemom 6,5 litra má 577 kW (785 k). Atmosférický motor má krútiaci moment 720 Nm. K nemu sa pridáva elektromotor s výkonom 25 kW (34 k). Má superkapacitor s 48-voltovou sústavou. Celý tento doplnkový systém má 34 kilogramov.

Na stovku Countach zrýchli za 2,8 sekundy, na dvojstovku za 8,6 sekundy a maximálna rýchlosť je 355 kilometrov za hodinu. Kvôli jazdným vlastnostiam má Countach aktívne aerodynamické prvky, ktoré ovládajú elektromotory. Hmotnosť je 1595 kilogramov, za čo auto vďačí karbónovému monokoku a karbónovej karosérii.

A aby sme nezabudli, Countach má sedemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. A všetky štyri kolesá aj zatáčajú.