BMW vylepšilo elektrickú iX3

BMW prichádza na trh s faceliftom, ktorý sa javí pomerne prekvapivo. Ide totiž o relatívne nové, elektrické SUV iX3, ktoré je na trhu približne dva roky. Logiku to však má, keďže aj spaľovacie verzie X3 prešli inováciou.

Iba veľmi pozorné a zainteresované oko si všimne, že typické predné ľadvinky trochu podrástli a svetlá sa zasa o pár milimetrov zúžili. V štandarde ide o LEDky, za príplatok je laser.  Zmenili sa aj koncové svetlá a pribudlo im tmavé rámovanie. Elektrická verzia X3, teda práve iX3 je špeciálna aj tým, že už v základe disponuje štýlovým M paketom. Jeho súčasťou sú aj 19″ disky kolies, avšak príplatkové majú ešte o palec viac a aerodynamický dizajn, ktorý praje vyššiemu dojazdu. V kabíne vynovenej iX3 nájdeme hneď dva veľké, 12.3″ displeje. Jeden je pred vodičom, ten druhý plní funkciu vylepšeného infotainmentu. Zmenený je napríklad aj dizajn voliča jazdných režimov. Pod kapotou je ale všetko po starom, čo znamená 80kWh batéria schopná super rýchleho, 150 kWh nabíjania. Výkon iX3 tak naďalej zostáva na veľmi slušnej porcii 210kW/282koní a 400Nm na zadných kolesách. Stovku zvláda za 6,8 sekundy a zastaví sa na 180 km/h.

Naživo bude možné iX3 vidieť na autosalóne v Mníchove, ktorý sa koná už budúci mesiac. Na zhruba rovnaké obdobie sa datuje aj zahájenie sériovej výroby.