Keby sa vám náhodou zdal sériový McLaren pomalý…

Čo je síce dosť nepravdepodobné, ale možné je všetko. A že v Mansory myslia aj na takéto menšinové skupiny obyvateľstva, dokazujú svojím najnovším tuningovým paketom pre McLaren MP4 – 12C.

Ten sa prvý krát naživo predstaví v Ženeve. A o čo konkrétne sa jedná? V prvom rade treba zmieniť motor, ktorý po rôznych vylepšeniach dosahuje výkon až 493kW/660 koní a 675 Nm krútiaceho momentu. Pod vylepšeniami sa rozumie vyladený výfukový systém, vzduchový filter s efektívnejším prúdením vzduchu a iná riadiaca jednotka motora. McLaren môže týmto upravám vďačiť aj za to, že jeho maximálka predstavuje závratnú hodnotu 353 km/h.

V Mansory sa zamerali aj na zmenu vizáže McLarenu a rozšírili ho o 60mm. Okrem toho mu vyrobili aj gigantické, 20“ disky kolies v zlatej farbe, pozmenili nárazníky a bez povšimnutia nezostali ani blatníky. Informácií ohľadom tejto novinky zatiaľ nie je mnoho a o interéri sa nevie takmer nič. Povráva sa však, že svoje miesto v ňom by si mal nájsť nový volant, pozmenené hliníkové pedále či karbónove obloženia.

Ženeva je za dverami, takže rozsiahlejší obrazok o McLarene MP4-12C Mansory si budeme môcť urobiť už o pár dní.