Bentley Bentayga Hybrid tiež pokračuje s faceliftom

Bentley nedávno predstavil facelift Bentaygy. A je jednoducho krajší ako doteraz. Pritom však prišla správa, že naftovú verziu už nebude možné kúpiť. A aj hybrid to mal na vlásku. Ale nakoniec ostáva v ponuke. Teda, inak povedané, jediné tekuté palivo, ktoré sa do Bentaygy bude dať natankovať je benzín. A elektrická energia natečie cez kábel.

Prekvapením je, že Bentayga ponúkne až dve verzie plug-in hybridu. Ale zatiaľ sa na trhu objaví tá prvá. Ako vizuálne vylepšenia bude mať všetko, čo aj výlučne benzínové verzie. To znamená inovovaný predok a tiež najvýraznejšiu zmenu, nové zadné svetlá, ktoré sú elegantnejšie a viac sa hodia do rodiny ku modelom Continental.

Pod kapotou, v tom veľkom priestore, bude utopený motor V6 s objemom tri litre. Spoločnosť mu bude robiť elektromotor. Celkový výkon sústavy je 331 kW (450 k) a krútiaci moment masívnych 700 Nm. Masívna hodnota to je najmä z pohľadu vozidiel pre smrteľníkov. Z pohľadu Bentley to je skôr priemerná hodnota. Na nabitie vraj zvládne až 50 kilometrov a celkový dojazd má byť až 850 kilometrov, vrátane toho, čo prejde na plnú nádrž.

Podľa štúdie, ktorú Bentley spravil, až 100 percent majiteľov predfaceliftovej hybridnej Bentaygy jazdí na elektrickú energiu denne a ich nájazd je 45 kilometrov. To znamená, že dokážu plug-in hybrid využiť a majú doma, samozrejme, aj nabíjačku.

Batéria s kapacitou 17,3 kWh je zostavená z 168 samostatných článkov s životnosťou až 160-tisíc kilometrov. To znamená nájazd auta kľudne aj viac ako 250-tisíc kilometrov, keďže časť jázd je aj na benzínový motor. Plus toto je najkratšia možná životnosť. Pod tú by sa batérie v Bentayge dostať nemali. Takže reálne by mohli začať odchádzať, pri našich podmienkach, kľudne aj po najazdení 400-tisíc kilometrov.

Bentayga Hybrid faceliftom získala aj nový režim navigácie Bentley Hybrid Efficiency Navigation, ktorá pomáha znižovať spotrebu a dáva odozvu do pedálu. V prípade elektrického pohonu zase dáva jasne poznať kde je hranica medzi výlučne elektrickým režimom a hybridným pohonom.

Do Bentaygy Hybrid pribudne aj možnosť pripojiť telefón cez Apple CarPlay a Android Auto. Pribudol aj nový displej pred vodičom a vlastne všetko ostatné, čo má aj štandardná benzínová Bentayga. Druhý hybrid automobilka predstaví onedlho. Očakávame niečo šialené s výkonom 650 koní.