Lada Niva Travel vstupuje do roku 2021

Lada Niva je v našich končinách ikonou, najmä v kruhoch poľovníkov či rybárov. Tí na tento terénny ruský povoz nepovedia krivého slova, aj napriek tomu že ide o veľmi zastaralú a jednoduchú techniku. Niva sa aktuálne dočkala úplne nového modelu nazvaného Niva Travel.

Oproti klasickej Nive pôsobí omnoho modernejšie. Ponáša sa na mix Toyoty RAV4 a staršej Kie Sportage, avšak v menej atraktívnej forme. Karoséria je pomerne vysoká a v hranatých blatníkoch sa trocha utápajú relatívne malé kolesá s hliníkovými diskami. Zelená farba na fotkách so šnorchlom, rezervou na kufri a bohatým oplastovaním jej ale pasuje. Svetlá su dokonca Full LED, auto je teda oproti klasickej Nive obrovským skokom vpred. Žiadnym pokrokom ale nie je benzínový motor, ktorý má 1.7 litra objemu a veľmi skromných 80 koní a 127 Nm. V teréne by to stačiť malo, horšie to ale bude na dlhších trasách na bežných cestách. Prídavné meno Travel teda treba brať s obrovskou rezervou. Manuálna prevodovka ma päť stupňov a zrýchlenie na stovku trvá nekonečných 19 sekúnd.

Prvé Nivy Travel sú už vo výrobe a cena začína na veľmi ľudových 8 100 eurách po prepočte a najvyššia špecifikácia sa bude predávať za 9 700 eur.