Autá sa dajú kúpiť online, teraz už aj Ford Puma

Súčasná situácia je veľmi zvláštna. Nepredávajú sa nové autá, lebo nie je ako. Teda doteraz nebolo. Z toho, čo nám prišlo do mejlov vieme, že online predaj spustili Škoda, Mercedes-Benz a Toyota. Najnovšie k týmto automobilkám prichádza Ford, ktorý ponúka online predaj nového modelu Puma. A zhodou okolností ho máme teraz na test.

Reálny výstup bude už onedlho. Zatiaľ môžeme povedať, že je pre nás veľmi príjemným prekvapením. A teraz si takéto auto môžete kúpiť online. Základom predaja je kontrola webu ford.sk, pre informácie o modeli, následne fordskladom.sk, kde sú aktuálne vozidlá, ktoré sú už na Slovensku a reálne na predaj. A potom už len telefonicky doladiť detaily. Vôbec to nie je zložité.

V ponuke bude aj špeciálna uvádzacia séria First Edition za 18 690 eur. Základ bude mať 1,0-litrový agregát s výkonom 92 kW (125 k). Vrcholom je zatiaľ hybridný trojvalec s 114 kW (155 k). Ten skúšame a je pre auto celkom príjemnou alternatívou. Plný výkon je dostupný v športovom režime. Ford aj pre model Puma ponúka 5-ročnú záruku a 5-ročný Gratis servis. A ešte sme nepovedali o 1,5-litrovom naftovom motore.

Kým na oficiálnych fotkách vyzerala Puma trochu zvláštne, tak naživo je úplne v pohode a je pekná. Nie je to dvojdverové kupé, čo fanúšikovia pôvodnej kritizujú, ale je jedným z najlepších áut medzi malými crossovermi. Ani na 19-tkach nie je prehnane tvrdá a pôsobí fakt kvalitne.

Fotky ešte nie sú naše, tie pre Ford nafotil Martin Sirotny.