Audi A8 dostane verziu Plug-In Hybrid

Značka Audi pokračuje v nastolenom trende hybridizácie svojich modelov a ťaženie pokračuje s vlajkovou loďou. Tou je veľký sedan A8. Audi označuje svoje modely s týmto druhom pohonu aj ako PHEV.

Celé označenie tohto auta je ale Audi A8 60 TFSIe. Začnime tým, že pod kapotou je benzínový 3.0 litrový šesťvalec. Samozrejme, ten nie je ani náhodou elektrický, ale keďže je reč o Plug-In Hybride, nechýba tu ani takýto motor. Kombinovaný výkon elektro-benzínovej sústavy je 443 koní a 700Nm krútiaceho momentu. Dojazd na čisto elektrický pohon by sa mal pohybovať okolo hodnoty 40 kilometrov, čo nie je úplne zlé. Li-ion batéria má v A8 výkon 14.1 KWh. Prevodovka je výhradne osemstupňová automatická a výkon sa prenáša na všetky štyri kolesá prostredníctvom tradičného systému Quattro. Na stovku by sa mala táto A8 dostať za zhruba šesť sekúnd. Hodnota je to slušná, najmä keď zoberieme do úvahy fakt, že prídavná batéria znamená nárast hmotnosti oproti konvenčným benzínovým či naftovým verziám.

Mierne pozmenené sú nárazníky a samozrejme pribudol konektor pre externé nabíjanie, keďže ide o plug-in hybrid. Taktiež v kabíne na prístrojovom štíte je nový ukazovateľ, ktorý zobrazuje stav batérie, jej využitie a iné hodnoty s ňou súvisiace. Presné údaje o začiatku predaja ani cenu zatiaľ nevieme.