Ford S-Max a Galaxy pokračujú ďalej s faceliftom

Ford inovoval svoje dve veľké MPV. Nestihol ich tak rovnaký osud ako C-Max a B-Max. Tie museli ustúpiť crossoverom, ale takýto veľký bude až Explorer. Lenže máme pocit, že práve tieto veľké MPV by na trhu mali ostať, aj keď by mali prejsť o pár rokov znova faceliftom.

Zásadných zmien nie je mnoho, na podstate áut sa nič nemení. Hlavné vizuálne modernizácie prišli v prednej časti. Nová maska má viac pripomínať nové Mondeo a darí sa jej to. Druhá vec je, že Galaxy bude mať novú verziu. Po S-Maxe, Kuge a Mondeu sa dostane ku alternatíve s označením Vignale. Luxusne zamerané MPV takejto veľkosti je celkom unikát a nikto ho neponúka, teda okrem amerických automobiliek a napríklad Chrysleru Pacifica.

Interiér dostal v oboch modeloch nové sedadlá s certifikátom AGR. To je super, sú nastaviteľné 18-timi smermi a rôznymi spôsobmi. Ďalším vylepšením vnútra je možnosť použiť integrovaný modem s wi-fi hotspotom. Ten dokáže pripojiť až 10 zariadení. V prípade plných sedem miest sa môžu na sieť pripojiť aj traja okoloidúci.

Dôležitá zmena nastala aj v pohonných jednotkách. Úplne vypadla možnosť benzínového motora, v ponuke bude len naftový dvojliter EcoBlue. Ten bude mať základ s výkonom 110 kW (150 k) a kombináciu s manuálom, či osemstupňovým automatom. Iba automat môež mať verzia s výkonom 140 kW (190 k). Ale tá môže mať štvorkolku. A predok s automatom môže mať biturbo s výkonom 176 kW (240 k).

Veríme, že Ford bude pokračovať v produkcii takýchto áut, lebo veľa automobiliek ich postupne nahradzuje práve rôznymi SUVčkami a crossovermi. A to nie je úplne to, čo ponúka práve kategória týchto MPV.