Aston Martin DBS Superleggera Volante je kabrio vo veľkom štýle

Aston Martin je jednou z mála značiek, u ktorej si môžete byť takmer istí, že každý produkt ktorý do sveta vypustí, bude skvost. A samozrejme, nie inak je tomu u novinky DBS Superleggera Volante. Kto trochu ovláda názvoslovie Astonu,ten vie, že Volante znamená kabrio. Ide teda o otvorenú verziu kupé DBS Superleggera.

Obrovský predný gril aj zadný difúzor mu dodávajú agresívny športový image, zaoblené tvary karosérie zasa eleganciu bez potreby prekombinovania rôznymi prvkami. Tak to Aston Martin vždy robil a robí aj naďalej a ide mu to stále skvelo. V skladacej streche nechýba Aeroblade II, tedá druhá generácia systému, ktorý značka vyvinula pre lepšie obtekanie vzduchu. Všetky difúzory, spoilery a masívne nárazníky tu samozrejme vyzerajú výborne ale majú aj svoj praktický účel, ktorým je vytváranie  masívneho prítlaku k vozovke. Pre zaujímavosť, hodnota prítlaku generovaného kabriom a kupé je takmer identická. Rozdiel je iba 3 kg v prospech kupé, čo si zaslúži veľkú poklonu.  

Pod kapotou zmeny nenastali, nájdeme tu rovnaký dvanásťvalec ako v kupé. Veď kto už by len mal potrebu meniť tak charizmatický kus železa s výkonom 533kW/715 koní a 900Nm? Starosvetský manuál tu nenájdete, je to predsa len skôr GT a nie puristická okruhovka zo starých čias. Všetko má teda pod taktovkou moderný osemstupňový automat ZF, ktorý pomáha k šprintu z 0 na 100km/h za 3,6 sekundy. S vetrom vo vlasoch pekelné tempo.

Prvé kusy dorazia do garáží majiteľov ešte pred koncom tohto roka, letné slnko si s nimi teda už neužijú ale posledné lúče toho jesenného snáď stihnú. Že to bude stáť nemalý peniaz je úplne jasné, cena je stanovená po prepočte na približne 293 000 Eur.