Suzuki Vitara sa pri facelifte zbavuje atmosférického motora

1. augusta 2018 od AktualityFacelifty

Poznáte Suzuki Vitara, však? Je to najpredávanejšie SUV na Slovensku, je na každom rohu a pocitovo je ich viac aj ako Fabii. Nečudo, veď v júni bola práve Vitara najpredávanejším modelom na Slovensku celkovo. Ale už je na trhu určitý čas, tak facelift nemôže byť prekvapením.

Inováciou prešiel, v prvom rade, exteriér. Vpredu je úplne nová maska, na ktorej vyzerá znak akosi väčší. Môžu za to vertikálne elementy. A nárazník sa viac hodí ku celkovým tvarom auta. Jeho stredná časť je omnoho hranatejšia. Okolo hmloviek pribudli nové chrómové prvky, ktoré autu dávajú viac upscale charakter.

Na bočnom pohľade sa veľa nezmenilo, iba tvar zliatinových diskov, ale to je evergreen všetkých faceliftov. Vzadu sú úplne nové svetlá. Ale nezmenil sa ich tvar, iba rozloženie prvkov a novinkou je aj použitie LEDiek miesto normálnych žiaroviek. Vo vzorkovníku pribudli aj dve farby, žltá Solar a modro-sivá Ice.

Zmeny sú aj v interiéri. Nie, fakt! Suzuki použilo kvalitnejšie materiály. To je rovnaký štandard faceliftov ako tie tvary diskov. Ale to tak hneď nezbadáte, na to potrebujete ohmatať plasty.Skôr zbadáte nový displej medzi prístrojmi pred vodičom.

Revolúcia sa udiala pod kapotou. Ostal motor 1,4 BoosterJet. To je ale všetko, opustila nás 1,6-tka sa atmosférickým plnením. Miesto nej má byť litrový trojvalec s výkonom 82 kW (112 k). A bude mať filter pevných častíc pre benzínové motory. Aká paráda, že? WLTP, ďakujeme!

Tags: