Raketové Bentley s vetrom vo vlasoch (Continental GT Convertible)

Aj napriek tomu, že Bentayga sa od roku 2017 vyšvihla na vrchol rebríčka predaja značky Bentley, akiste vďaka pretrvávajúcemu trendu nutnosti vlastniť SUV ako znaku, že na to proste mám, model Continental ostane navždy tým ikonickým kúskom britskej značky poskytujúcej najvyššiu kategóriu luxusu. Na rok 2019 si v Spojenom Kráľovstve pre nás pripravili skutočnú chuťovku. Modelu Continental GT z posledného autosalónu vo Frankfurte odobrali strechu, vystužili a máme tu Bentley Continental GT Convertible.

Budúci majitelia modelov so zaťahovateľnou strechou, majú často problém so zvýšenou hladinou hluku v kabíne. Aj napriek tomu, že tento model bude mať v ponuke len strechu textilnú, hlučnosť je údajne na úrovni pevného GT modelu predchádzajúcej generácie. Novinkou je možnosť zvoliť si farbu strechy vo vzore tvídu, vyšší level v pokusoch zladiť sa s autom. Manipulácia so strechou trvá 19 sekúnd a môžete ju praktizovať aj za jazdy, až do rýchlosti 50 km/h. Výrobcovia zverejnili údaj o zvýšení tuhosti na úrovni 5% oproti predchodcovi, pri pohľade na pohotovostnú hmotnosť 2414 kg sme ostali prekvapení, kupé totiž váži len o 200 kg menej.

V interiéri bude spokojný aj ten najnáročnejší užívateľ. Pohodlne sa usadí v sedadlách s možnosťou nastavenia v 20-tich smeroch, po stlačení tlačidla sa mu odhalí 12,3-palcová dotyková obrazovka infotainmentu. Všadeprítomné masívne drevené obloženie je, vlastne, samozrejmosťou, tiahne sa pozdĺž celej palubovky. Ak ste mali nutkanie zorganizovať open-air párty, trochu vyplašiť zver alebo susedov, vďaka Naim sound systému s 18-timi reproduktormi s výkonom 2200 W, môžete svoj plán uskutočniť skutočne štýlovo a na úrovni.

Pod kapotou sa ukrýva doslova fabrika na trhanie asfaltu, 6,0 litrová W12-tka s výkonom 463 kW (630 konských síl), ktorú ovláda osemstupňová dvojspojková prevodovka. Maximálka na úrovni 333 km/h je pri stiahnutej streche trochu desivá, pár extrémistov sa určite nájde. Z nuly na stovku sa vyšplháte len o stotinku pomalšie, ako s celoplechovým bratom, za 3,8 sekundy.

Ceny zatiaľ zverejnené neboli, no vzhľadom na sumu 200 tisíc EUR za kupé brata môžeme predpokladať, že to bude o niečo viac. Veď čo tam po pár tisíckach za pojazdný generátor členstva vo vyššej vrstve.