„Pimp my Ride“ od Porsche Exclusive Manufaktur pre Macan

3. januára 2019 od Aktuality

Porsche Exclusive Manufaktur je divízia Porsche, ktorá sa zaoberá tuningom ich modelov a posúva ich exkluzivitu a cenovky do ešte vyšších sfér než u bežných modelov. A priznajme si, ani tie bežné modely Porsche nie sú tak úplne „bežné“.

Zhmotnením najnovších snáh tohto oddelenia je Macan S modelového roku 2019 v mierne temnej a zlovestnej šedej farbe. Masívne 20″ lakované disky z verzie Turbo sú súčasťou balíka SportDesign. Do neho patria tiež lakované bočné panely ale aj nápadný zadný difúzor, ktorého inšpirácia zjavne pochádza zo sveta motoršportu. Stále však ide iba o verziu S… Motora a výkonu sa úpravy nedotkli, očakávaná verzia Turbo teda asi spôsobí o dosť viac rozruchu než tento drahý dizajnový balík. Aby sa tento Macan odlíšil od svojich súrodencov ešte o niečo viac, dostal do čierna lakované kľučky dverí aj koncovky výfukov.

Interiér je však mimoriadne zaujímavý, dostal kožené čalúnenie v dvoch farebných tónoch. Béžová „Mohavská“ a čierna, ktorou sú potiahnuté napríklad stredy sedadiel. Fantázií sa medze skutočne nekladú a pokiaľ vám to rozpočet dovolí, môžete sa realizovať a individualizovať napríklad aj antracitovým orechovým drevom. To je v ponuke Porsche stále horúcou novinkou, keďže prvýkrát bolo predstavené minulý rok vo väčšom modeli Cayenne. Vypýtať si dodatočne môžete aj emblémy Porsche na sedadlách či lakťovej opierke. Nezabúdajme ale, že aj tu platí okrídlené príslovie, že menej je niekedy viac.

Tags: