Nový Sprinter je krajší a bude aj ako predokolka

7. februára 2018 od AktualityNové modely

Mercedes Sprinter bol doteraz buď zadokolka, alebo mal pohon všetkých štyroch kolies. A tiež sa vyrábal na jednej linke spolu s Volkswagenom Crafter. Už nič z toho neplatí. Nová generácia vrcholu vanovej ponuky búra všetky konvencie. Teda vrcholu… Aktuálne ho mal v prenájme Volkswagen Crafter a aj sa ho drží, o kvalitách Sprinteru sa budeme musieť najskôr presvedčiť.

V Nemecku bude základná verzia stáť 19 990 eur. Takže 20-tisíc, nás neošalia. A to ešte budete doplácať za niektoré prvky. V každom prípade je nový Sprinter veľmi pekný. Na prvý pohľad si zachováva proporcie a niektoré detaily predchodcu, ale so základným tvarom nie je možné takmer nič spraviť. Veď využitie priestoru sa vylepšiť už nedá.

Ponuka modelu bude obsahovať niekoľko výšok, dĺžok, rázvorov, ale aj hmotností. Bude tiež dostupný van, mikrobus, valník a aj šasi. Spolu s novým druhom pohonu, s pohonom prednej nápravy, má až 1 700 možností ako nakonfigurovať auto. Zadokolka a pohon všetkých kolies ostávajú tak ako doteraz. Ale predokolka je až o 50 kilogramov ľahšia ako zadokolka, čo môže byť pre niekoho dôležité.

Zvonka to nie je revolúcia, úzke svetlá a široká maska sú logickým krokom ku korporátnej vizáži. Ale dôležitým šokom je interiér. Ten Mercedes ukázal už dávnejšie. Má nový systém MBUX rovnako ako nová trieda A. Dokáže sa učiť správanie vodiča a pasažierov. Ale to nie je všetko, je prepojený cez Mercedes PRO, ktorý je rozšírením pripojiteľností ostatných modelov. Dispečer dokáže pomocou Mercedes PRO monitorovať kde sa vozidlo nachádza, ale aj stav paliva.

Postupne pribudne aj elektrický eSprinter, teda konkrétne v roku 2019.

Tags: