Nový Macan je zozadu MiniCayenne

27. júla 2018 od AktualityFacelifty

Porsche inovovalo svoj úspešný model Macan. O úspechu svedčí fakt, že Porsche predalo 350-tisíc Macanov zatiaľ. Ročne to je teda 100-tisíc. A na jednu 911 pripadá predaj troch Macanov. Preto Porsche nenechalo nič na náhodu.

Inovovaná verzia Macanu bude mať zmenený vzhľad. Predok sa už neusmieva, ale skôr mračí. A hlavne má crossover nové predné svetlá. Tvar ostal síce rovnaký, ale môžu mať LEDky ako zdroj svetla. Zmeny pokračujú aj na boku. Disky sú iné, čo ste čakali? A najväčšia modernizácia vzhľadu je vzadu. Svetlá sú menšie a sú spojené červenou lištou. Rovnako to má aj Cayenne a Panamera. Reálne Macan vyzerá lepšie ako predtým.

Vo vzorkovníku pribudla jedna strieborná, jedna zelená, ale najmä modrá Miami. A zmeny, rovnako radikálne, pokračujú aj vnútri. Prístrojová doska má v strede 11-palcový displej s ovládaním dotykom a hlasom. Doteraz tam bol 7-palcový. Kvôli veľkému displeju sa museli porúčať vertikálne výduchy klimatizácie. Teraz sú horizontálne pod displejom. Prístrojová doska tak vyzerá hodnotnejšie.

O motoroch Macanu Porsche nič nepovedalo, ale rozdelenie na Macan, Macan S a Macan Turbo určite ostane aj s ostatnými verziami.

Prekvapivo prvým trhom, kde sa Macan s faceliftom objaví, bude čínsky. Ostatné trhy budú nasledovať tesne po ňom. A naftový Macan predbežne v pláne nie je. Porsche sa nafty postupne zbavuje.

Tags: