Nové Audi Q3 prevzalo črty z Q8

26. júla 2018 od AktualityNové modely

Verte tomu alebo nie, súčasná verzia crossoveru Q3 od Audi je na trhu už od roku 2011. A to už je veru pekných 7 rokov kedy na zahladenie vrások bežný facelift nestačí. Úplne nová verzia tohto modelu teda príde na trh na jeseň.

Jej vizáž nie je žiadnym šokom, nesie jasne rozpoznateľný dizajnový jazyk nových modelov Audi a popri tom sa chce tváriť športovo ale azda najviac sa ponáša na svojho veľkého brata Q8. Veľký predný gril, ostro rezané čisté kontúry a svalnatý vyšportovaný look. Kvalitné ingrediencie, ktoré v tej správne kombinácii robia chutný celok. Na výber budú 17, 18 a 20 palcové kolesá. Ponuka motorov pre Európu zatiaľ potvrdená nebola a tak sa iba dá špekulovať, že budú čiastočne prebraté z americkej verzie. To znamená minimálne oturbené dvojlitre s výkonmi 190 alebo 230 koní (140 kW a 170 kW). Na naftové alternatívy si musíme počkať. Štandardom by mal byť 7-stupňový S-Tronic a pohon všetkých kolies, jeho názov Quattro hádam ani netreba pripomínať. Samozrejmosťou je aj možnosť prispôsobiť si jazdný prejav auta podľa momentálnych preferencií a na výber je až 6 možností – Auto, Comfort, Dynamic, Offroad, Efficiency ladený na nízku spotrebu a Indiviudal ktorý si môže vodič poskladať.

Kvalita interiérov Audi je už dlhodobo špičková a nová Q3, zdá sa, nebude výnimkou. Veľký 8.8 palcový displej v strede, Apple Car play aj Android Auto sú základom, komu by to nestačilo, môže siahnuť po väčšom 10 či dokonca až 12.3 palcovom displeji ktorý je súčasťou Audi Virtual Cockpit systému. Spomeňme ešte 4 USB porty rozdelené v rovnakom počte vpredu a vzadu, o tie núdza rozhodne nebude. Audi Q3 bude tiež vyzbrojené celým regimentom bezpečnostných prvkov, spomeňme udržiavanie v jazdných pruhoch,senzor sledujúci premávku za vozidlom, adaptívny tempomat či funkcia núdzového brzdenia.

Tags: