Na Kodiaq GT rovno zabudnite, do Európy nepríde

18. októbra 2018 od AktualityNové modely

Škoda má veľmi dobrú pozíciu na čínskom trhu. To znamená, že pre najľudnatejšiu krajinu na svete vytvára aj samostatné modely. Taký Kamiq nikde inde vidieť nebudete. A to isté platí aj pre nový Kodiaq GT.

Kupé-SUV je exkluzívne pre čínsky trh. Automobilka ním skáče na vlnu, ktorá je teraz cool a in. Veď podobný bočný profil majú aj BMW X4 a Mercedes GLC kupé. Spredu je to Kodiaq ako Kodiaq, ale zadok je iný. Jasné, vidno, že to je stále Škoda, ale zároveň sú tie línie trochu iné. Svetlá sú vzadu trochu inak tvarované a tiež difúzor má iné proporcie.

Na veku batožinového priestoru modelu, ktorý je na prezentačných fotkách svieti nápis 380 4X4. Kým druhá časť je jasná, prvé číslo výkon určite nevyjadruje. Výkon z dvojlitrového štvorvalca je totiž 162 kW (220 k). Ale mohol by to byť krútiaci moment. Aj keď sa nám zdá takéto označenie trochu pritiahnuté za vlasy, ale v Číne na to majú určite dobrý dôvod.

Ak by zákazníci v Číne nepotrebovali toľko výkonu a pohon všetkých kolies, môžu zvoliť aj lacnejšiu alternatívu. Tá bude mať tiež dvojliter, ale naladený len na 140 kW (190 k). A bude mať pohon iba prednej nápravy, ak by to nebolo jasné.

Tags: