Na 75-ku Jeepu oslavujú všetky modely

7. januára 2016 od AktualitySprávy

Jeep už od výroby prvého Willysu existuje 75 rokov. Automobilka špecializujúca sa výlučne na terénne autá tento rok oslavuje. Dobre, výlučne terénne autá je trochu silné tvrdenie, lebo má v ponuke aj Compass a Patriot, ale aj tak je dôvod na oslavu.

Pri tejto príležitosti dostane Wrangler a Wrangler Unlimited strešné nosiče, sedemnásťpalcové disky s pneumatikami Goodyear Wrangler Silent Armor a ešte fakt hrozný nárazník. Vnútri budú vyhrievané kožené sedadlá a 6,5-palcový dotykový displej.

Zmenený predok vyfasuje aj Grand Cherokee. Okrem zmien na nárazníku inak vyzerá aj maska chladiča. Môže mať buď osemnásťpalcové, alebo dvadsaťpalcové disky. Vo výbave mu pribudlo strešné okno, informačno-zábavný systém Uconnect a iné sedadlá.

Cherokee 75th Anniversary Edition charakterizujú bronzové detaily zvonka a znova strešné okno a vlastne ešte osemnástky. Vnútro nie je čalúnené kožou, ale Gore-Texom prešívaným oranžovou niťou.

Malý Renegade získa audiosystém Beats Audio, presklenú strechu MySky a 18-palcové disky z ľahkých zliatin bronzovej farby.

Compass a Patriot tiež nezabudnú na bronzové prvky, ani na strešné okno, ale budú mať aj diaľkové štartovanie. Kožou potiahnutý volant už nemožno brať ako výraznú výhodu, skôr ak by ho nemali, tak by to bola výrazná nevýhoda. V oboch bude makať 2,4-litrový benzínový motor so šesťstupňovým automatom.

Tags: