Mini nikdy nie je dosť, je tu ďalšie

28. októbra 2015 od AktualityNové modely

Na začiatok to sumarizujme. Máme Mini, to ešte ako-tak malé s tromi dverami. K nemu pribudol päťdverák a teraz šesťdverák Clubman. Okrem nich stále ponuku zväčšuje, doslovne, aj SUV Countryman a trojdverové SUV Paceman. Mini však nekončí, štýl ponúkne aj otvorená verzia.

Po predstavení novej generácie novodobého Mini bolo len otázkou času, kedy sa objaví otvorený model Convertible. Oproti predchodcovi je o 98 milimetrov dlhší, o 44 širší a o 7 vyšší. Teraz má rozmery 3821x1727x1415 milimetrov. A už nie je tak mini ako tvrdí názov. Aj rázvor narástol o 28 milimetrov.

Vplyv trojdveráku vidno všade, okrem strechy. Látkový top sa schová za 18 sekúnd až do rýchlosti 30 km/h. Ale jeho najväčšou prednosťou bude možnosť objednať monochromatickú anglickú vlajku aj na takúto strechu! Vyzerá úplne super. Potlesk!

Kufor novej generácie narástol na 215 litrov, keď je strecha natiahnutá. Ak je sklopená, tak sa objem scvrkne na 160 litrov. Otvor na nakladanie je širší o 8 milimetrov a zadné sedadlá je možné sklopiť v prípade núdze.

Pod kapotou budú trojvalce a štvorvalce, rovnako ako v trojdveráku. A ešte vraj pribudne aj 1,2-litrový trojvalec s výkonom 74 kW (100 k).

Tags: