Miliónový míľnik Hyundai Elantra aj majiteľky

Kórejská značka Hyundai je, v našich končinách, stále zaraďovaná do kategórie vozidiel s nižším kvalitatívnym štandardom. Je to hlboko zakorenené v mysliach TDI VAG fanúšikov. No správa z USA tento všeobecný názor určite zmení. Kuriérka na svojom Hyundai Elantra z roku 2013 dosiahla úctyhodný nájazd.

Vodička doručovateľskej služby najazdí každoročne v priemere 200 000 míľ. Vzhľadom na tieto hodnoty, predný rám, ktorý zdobí jej vozidlo, je nevyhnutnosťou, ak po večeroch neprevádzkuje klampiarsku a lakýrnickú dielňu. Motor je údajne pôvodný, o úpravách a opravách sa majiteľka nezmieňuje. Faktom ale zostáva, že po piatich rokoch dosiahlo počítadlo míľ hodnotu 999 999. Keďže je samotné počítadlo dimenzované na šesťmiestne hodnoty, zostalo na tomto čísle. V Hyundai sa ale pochlapili, „nasýtené“ počítadlo vymenili za nové a pridali niečo extra. The Milion Mile Emblem, ktorý patrí len vozidlám, čo dosiahli tento sedemmiestny míľnik. Taktiež získala členstvo v klube a zlatý rám na tabuľku s evidenčným číslom vozidla, ktorý odkazuje na tento úspech.

Dnes, keď uznanlivo kývame hlavou nad automobilom, ktorý zvládne sto tisíc bez zasvietenia kontrolky poruchy a životnosť motorov je 250-tisíc, je tento výkon skutočne impozantný. Majiteľka hrdo vyhlasuje, že nekončí a púšťa sa do ďalšieho milióna. Uvidíme o päť rokov, za aký číselník jej Hyundai ten súčasný vymení.