Maybach ukázal koncept ultraluxusného SUV sedanu

25. apríla 2018 od AktualityKoncepty

Maybach už vytvára celkom šialenosti. Stačí sa pozrieť na Landaulet na základe Géčka. Kto si povedal, že to je úplne normálne auto? Asi nikto. A v podobnom duchu pokračuje aj nový koncept Vision Ultimate Luxury.

Zoberte SUV, ale zabudnite na praktickosť, dajte na vysoký podvozok karosériu sedanu. Krásne zbytočné auto. Pripomína niektoré kreácie zo Sovietskeho zväzu. Taká zvýšená Volga. Ale toto je ešte niekde inde.

SUVsedan je elektrický. Výkon má až 550 kW (748 k). S kapacitou batérií 80 kWh to vyzerá na dojazd niekde okolo 300 kilometrov. Na sto kilometrov nájazdu vraj dokáže rýchlonabíjačka nabiť auto za 5 minút. A to už je porovnateľné s tankovaním.

Na dizajn si spravte názor sami, ale nám sa páči rozdelené zadné okno a celkovo auto pôsobí strhujúco. Je nezmyselné, ale dokonalé zároveň. Aj interiér je rovnako strhujúci ako exteriér. Každý má obrovskú porciu luxusu. Dokonca vzadu majú pasažieri plne elektricky nastaviteľné sedadlá. Biela farba nebude praktická na údržbu, ale tu to nikto nikdy riešiť nebude. Dopĺňa ju ružovo-zlatá. Celkom šok je v stredovej konzole. Po odklopení tam nájdete čajový set z porcelánu. Jedna sekcia je dokonca vyhrievaná, aby nevychladol. Viete si predstaviť kvapky čaju, ktoré treba vyčistiť z toho čalúnenia? Bŕŕŕ!

Vraví sa, že Maybach ponúkne aj SUV. Ale pravdepodobne bude skôr postavené na základoch GLS ako úplne nový model a naviac sedan. Ale ak by sa také niečo stalo a Maybach by priviedol tento koncept do sériovej produkcie, tak si v ňom vieme predstaviť V12tku. Alebo aspoň V8.

Tags:  ,