Mansory Bugatti Vivere Diamond: Kde začína nevkus?

3. apríla 2018 od AktualityTuning

Poznáte hranicu medzi vkusom a nevkusom? Alebo medzi tuningom a tuzingom? Co je vlastne gýč a čo luxus? Už niekoľko rokov sa nad tým zamýšľame v redakcii, keď prechádzame okolo stánku Mansory na rôznych autosalónoch.

Drahé luxusné autá, ktoré sa už v základe blížia k dokonalosti. Pre väčšinu z nás sú aj tak počas celého života nedosiahnuteľné. Ich cena je taká vysoká, že by nám na ich kúpu nestačilo ani niekoľko bratislavských bytov, aj keď vratky za kšeftovanie by asi časom na to zarobili. A aj napriek tomu sa nájde klientela, ktorá sa rozhodne zveriť Bugatti Veyron alebo Rolls-Royce Phantom „umelcom“ ako je Mansory, aby ho ešte poriadne vylepšili.

Je to vlastne umenie alebo už barbarstvo? Zhodnotenie necháme už na vás. Stačí ak si pozriete našu galériu zo Ženevy. V jednom Mansory ale musíme pochváliť. Na ženy majú veľmi dobrý vkus. Tento rok ich hostestky asi ani nemali konkurenciu. Asi to bude tým, že sa s nami pri fotení a pózovaní pri autách rozprávali po česky. Koľko by si účtovali za vystaveného Veyrona premenovaného na Vivere Diamond Edition by Moti sme sa radšej nepýtali. Ale možno je za tým niečo úplne iné. Možno takto elegantne museli upraviť ten slávny Veyron z Bratislavy, ktorý kvôli stočenému tachometru obletel celý svet.