M-Sport vyšperkoval Ford Transit Custom

22. mája 2018 od AktualityŠportTuning  Žiadne komentáre

Ford Transit Custom po facelifte je naozaj peknou dodávkou. Ale to nie je koniec. Veď je v ponuke aj športovo vyzerajúca verzia Sport. Ale ani tam to nekončí. Veď Ford predsa preteká v rally a má tím M-Sport. A tím sa podieľal na tvorbe špeciálneho kusu, či skôr série.

Verzia nesie dosť krkolomné meno Ford MS-RT Transit Custom. Každý hneď zbadá iné nárazníky a prahy, vzadu je spojler, difúzor a na celom aute sú nevyhnutné samolepky. Auto stojí na diskoch OZ s priemerom 18 palcov. Obutie s hmotnostným indexom 103XL dodal Hankook. Konkrétne to sú Ventus S1 Evo.

MS-RT Transit Custom je nižšie k zemi vďaka pružinám Eibach. A M-Sport pridal aj športový výfuk. Takže si vychutnáte zvuk. Dobre, nie tak ako keby mal benzínový šesťvalec, ale vraj aj tento pomáha.

Aj interiér má pár zmien, sedadlá sú čalúnené alcantarou, športový volant má karbónové prvky a aj budíky pred vodičom sú športovejšie. Na výber bude dvoj-, či trojmiestny van, alebo polokombi s piatimi, alebo šiestimi sedadlami. M-Sport vie spraviť ako krátky, tak predĺžený model. A zadné dvere môžu byť buď krídlové, alebo vyklápacie.

Lenže všetko je o výzore, nie o výkone. Ten ostáva rovnaký. Dvojliter má 125 kW (170 k) a je spojený so šesťstupňovým manuálom. Automat s rovnakým počtom prevodov je na želanie. Vo Veľkej Británii bude stáť 32 995 libier.

Tags:  

Napíšte svoj názor

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*