Kahn spraví obludného Defendera 6×6 s V8

2. marca 2015 od AktualityTuning

A.Kahn Design z Británie nie je úplne neznámou úpravárenskou firmou. Ale v Ženeve sa ukáže s niečím, čo čakal málokto. Predvedie úplnú novinku s názvom Flying Huntsman. Na novú verziu zobrala základ z Land Roveru Defender 110.

Lenže na ňom akosi niečo nesedí. Jednoducho má pár kolies naviac. Podobne šokuje ako Mercedes G63 AMG 6×6. A ani výkon mu nebude chýbať. Doteraz sa Kahn Design staral hlavne o plastové prvky karosérií, teraz sa púšťa ešte ďalej.

Pridané dve kolesá znamenajú viac priestoru pre pasažierov vzadu, ale pochybujeme, že nad hlavou, kde ho treba ako soľ. Ďalšia náprava neznamená problém v teréne. Všetky tri majú uzávierky a zlepšené pruženie s tlmením a efektívnejšie brzdy. V prípade potreby Kahn dokáže ponúknuť aj pancierovanie na stupeň B4, B6, B6+, či B7.

Panceirovaný šesťkolesový Def by asi bol príliš na naftový motor s 90 kW (122 k). Preto na jeho miesto putoval smallblock LS3 V8 od GM s objemom 6,2 litra. Výkon 320 kW (430 k) prechádza na kolesá okrem diferenciálov cez šesťstupňovú automatickú prevodovku. Motor by sa pod kapotu nezmestil, tak úpravca predĺžil aj prednú časť o 40 centimetrov. Vzadu obluda narástla o 80 centimetrov a rozšírenie predstavuje 15 centi.

Kahn 6x6 Defender