Jeep Wrangler Rubicon 1941 je čistokrvný off-road

Značka Jeep sa stala ekvivalentom off-road vozidiel aj v hovorovej reči. Mnoho krát ste určite začuli, alebo aj vyslovili, „… išiel som na džípe po lese…“, aj keď to bol off-road inej značky. Model Wrangler je typickým predstaviteľom, na prvý pohľad určujúcim jeho zameranie. Mopar, výrobca doplnkov pre koncern Fiat – Chrysler, zobral do parády Wrangler Rubicon a vylepšil vo verzii 1941, čo sa dalo. Dobrá správa? Všetko spĺňa technické a bezpečnostné normy, takže hurá na cestu.

Kontrastné žlto-čierne prevedenie robí tento model neprehliadnuteľným. Okrem prvkov od Mopar, Rubicon 1941 obsahuje aj kompletnú výbavu Jeep Performance Parts, vďaka čomu sú off-road schopnosti vyšperkované na maximum. Svetlá výška šla nahor o dva palce (5 cm), vývod sania je nad strechou (šnorchel), pre bezpečné brodenie, odolné čierne prahy, nárazníky, vytiahnuté blatníky, ale aj viečko nádrže a spätné zrkadlá, kryty svetiel pre bezpečnosť a odolnosť v každej situácií. Vnútri sú taktiež použité odolné materiály, aj rohože na podlahe do každého počasia. Edícia 1941 odkazuje na tento dôležitý rok, kedy boli prvý krát použité prvky hlavice radiacej páky, zadných dverí a kolies v dnešnej podobe.

Mopar sa ale nezamerali len na tvrdú off-road verziu, mysleli aj na majiteľov vyznávajúcich mestskú džungľu. Wrangler Sahara v prevedení Ocean Blue je charakteristický výraznými chrómovými prvkami, viečkom nádrže a lemom prahu. Renegade Limited zasa dostal Bikini Blue lakovanie, plnú zásobu chrómových pútačov pohľadu a decentné, Subshine Grey lakovanie na zrkadlách, prednej mriežke, prahoch. V kabíne nahradili odolné rohože mäkké koberčeky.

Portfólio doplnkov značky Mopar je skutočne široké, v ich ponuke nájdete všetko možné pre úpravu nielen off-road, ale aj športovú a luxusnú pre modely značiek Alfa Romeo, Fiat, Abarth, môžete si tak vylepšiť čokoľvek a vymaniť sa tak zo šedého priemeru.