Inferno na zemi z Poľska: AMG GLE 63 S Coupe od Auto-Dynamics.pl

2. januára 2019 od AktualityTuning

Aktuálne je na trhu niekoľko extra výkonných SUV – coupe, segment vyžiadaný skupinou, ktorá sa chce odlíšiť v mori preplnenom crossovermi, SUV-čkami, superšportami. Výber je rozmanitý, prémiové značky sa predháňajú, kto bude mať luxusnejší a výkonnejší model. Ak ale ani to niekomu nestačí, ešte je tu možnosť zablúdiť do garáže k niektorému z úpravcov už aj tak nadupaných hračiek na skutočné cesty.

Poliaci sú známi svojou neobmedzenou kreativitou, čo sa týka automobilov, aj keď poväčšine nie úplne v dobrom. Toto je ale rozprávka so šťastným koncom. Maníci z auto-Dynamics.pl si vzali do parády Mercedes AMG GLE 63 S Coupe a stvorili Project Inferno. O karosárske úpravy sa postarali dizajnéri z ruského TopCar, vytvorili vzhľad vyvolávajúci presne ten nevyhnutný dojem extravagancie, o ktorý pri takýchto produktoch ide. Výrazné rebrá chladenia bŕzd na blatníkoch, ešte výraznejšie difúzory a najvýraznejší prvok, 23 – palcové zliatinové kolesá Vossen, veľmi nekonvenčné a až príznačne drsného dizajnu. Po podvozok Poliaci zablúdili až k Brabus-u, použili zníženú verziu tak potrebnú pre pouličné predvádzanie výkonu.

Peklo pod kapotou produkuje výkon 806 konských síl (601 kW) a skutočne impozantný krútiaci moment 1 181 Nm. Na stovku sa vyšplhá za 3,25 sekundy, na 200 za 7,8 sekundy, akcelerátor môžete stláčať až do chvíle, než sa zastaví na hodnote 306 km/h. Vzhľadom na horu karosérie a SUV-podvozok, ktorú musí motor rozpohybovať, je to nadmieru slušný výsledok. Výkon dosiahli úpravou 5,5-litrového V8 biturbo, vymenili výfukové potrubie, dodali vlastné dvojité turbo a tiež úspešne vylepšili riadiacu jednotku motora. Úprave sa nevyhla ani 7-stupňová automatická prevodovka, aby dokázala spracovať obrovský nárast výkonu.

Project Inferno presne vystihuje posolstvo tohto monštra s agresívnym vzhľadom a diabolským výkonom. Do pekla poľahky pošle väčšinu majiteľov Zetiek, eSiek a GTčiek.

Tags: