Hyundai Tucson dostane športový balík N Line

Písmenko N znamená v názvosloví značky Hyundai práve ten magický symbol, ktorým označuje svoje športové modely. Hothatch i30N sa na trhu etabloval viac než dobre, ale najnovším prírastkom, ktorý ponesie toto označenie je, pomerne nečakane, SUV Tucson.

Nebude to samozrejme taká zverina ako hothatch i30N, aj tak ale pôjde o zaujímavú alternatívu k bežným modelom. K športovejšej vizáži sa totiž v prípade Tucsonu N Line pridá aj ostrejšie riadenie a tuhší podvozok. Nárazníky sú iné ako v sérií, kolesá sú však 19″ s nezmeneným dizajnom, avšak v čiernej farbe. Ladia teda so zkradlami a strechou. Predná maska má taktiež odlišné mrežovanie. Treba povedať, že červená farba ako na prezentačných fotografiách vôbec nebude zlá voľba. Inak o sebe verzia N nedáva nejako okato vedieť, dobrou pomôckou pre jej rozoznanie sú ale malé emblémy N Line.

Vnútri tiež nečakajte nič prvoplánovo výstredné, sú tu ale sedadlá s lepším bočným vedením s červeným prešívaním. To nájdeme aj na perforovanom koženom volante, prístrojovej doske a radiacej páke. Pridajte k tomu hliníkové pedále a logo N Line a sme vybavení. Nie je to ale žiaden superšport a ani sa naň nehrá. Menej je niekedy viac, takže z fotiek sa nám tento Tucson celkom páči.

Ponuka motorov kopíruje sériové modely, tu sa žiadne zmeny neudiali. Rovnako to je s prevodovkou a pohonom. Máme tu na výber teda buď predokolku alebo štvokolku so šesťstupňovým manuálom alebo sedemstupňovým automatom. Benzínový motor je iba jeden a to ten s objemom 1.6 litra a 174 koňmi. Naftiaky majú 1.6 alebo 2.0 litra a výkony 134 alebo 182 koní. Ceny sa dozvieme čoskoro.