Hyundai prihodí modelu i30 Fastback športovejšiu vizáž N-line

7. novembra 2018 od AktualitySprávy

Aktuálne sú v automobilovom svete dva smery, ktoré majú akúsi lepšiu pozíciu než tie tradičné. Prvým je potreba všetkých veľkostí SUV. A tým druhým potreba športových verzií. Hyundai i30 už športovú verziu N má, dokonca aj ako Fastback. Akurát nie každý potrebuje taký výkon.

Sú ľudia, ktorým sa páči športovejší vzhľad a chcú nízku spotrebu a výkon aj tak nikdy nevyužijú. Pre tých má Hyundai už aj v prípade modelu i30 Fastback výbavu N-line.

Realita je taká, že N-line nie je úplne len o vizáži. Jasné, prím hrajú agresívnejšie nárazník, ten zadný má dokonca veľký difúzor. A tiež zatmavené predné svetlá sú celkom zaujímavým prvkom. Lenže za 18-palcovými zliatinovými diskami s obutím Michelin Pilot Sport 4 sú väčšie brzdové kotúče. Síce len vpredu, ale o palec viac priemeru majú (2,54 cm pribudlo).

Ako exteriér, tak aj interiér získal pár vylepšení. Pár je naozaj iba pár. Hlavné sú lepšie tvarované sedadlá s logami N. A verzia s manuálom bude mať tiež novú hlavicu radiacej páky, taktiež s výrazním logom N.

Ponuka motorov bude obmedzená. Bude v nej len benzínový agregát 1,4 T-GDI s výkonom 103 kW (140 k). Ten bude štandardne dostupný s manuálnou prevodovkou so šiestimi stupňami. Za príplatok bude alternatíva v podobe sedemstupňového automatu s dvomi spojkami.

Hyundai i30 Fastback N-line sa bude predávať od februára 2019.

Tags: