Ford Focus Active Wagon s duchom dobrodruha

26. novembra 2018 od Aktuality

Ford má síce už pekných pár rokov v ponuke SUV Kuga, ale pre oslovenie ešte širšieho spektra zákazníkov vyznávajúcich aktívny outdoor spôsob života sa rozhodli predstaviť novinku na báze Focusu kombi. Nazvaná je Focus Actie Wagon a ide o zvýšenú a oplastovanú verziu kombíka.

Oranžová farba na fotkách mu veľmi pasuje a oplastovanie vôbec nevzbudzuje lacný dojem, možno aj preto, že je doplnené striebornými lištami a prahmi. Vpredu sa svetlá výška zvýšila o 30mm, vzadu až o 34mm. Oproti bežnej verzii je rozdielny systém zadného zavesenia multi-link, tuhší stabilizátor, tlmiče aj pružiny. Kolesá majú štandardne 17″, možné je však priplatiť si aj za väčšie 18″. Že to s využitím v teréne neberú na úplne ľahkú váhu svedčia aj dva nové jazdné režimy Trail a Slippery. Trail je zameraný na nespevnené povrchy ako napríklad šotolina, hlina či tráva. Slippery je do šmykľavých, dažďových či snehových nástrah. Avšak, auto stále ponúka iba náhon na predné kolesá, so štvorkolkou sa nepočíta, čo je celkom škoda.

Paleta motorov sa oproti štandardnému kombi nezmení, čo znamená že bude na výber zo štyroch motorov. Benzínové trojvalce Ecoboost s objemami 1.0 alebo 1.5 litra tvoria základ. Pre naftu preferujúcich zákazníkov bude k dispozícií 1.5 a 2.0 litrer EcoBlue. Novinkou bude osemstupňový moderný automat, reprezentujúci alternatívu k šesťstupňovému manuálu.

Tags: