Ford Bronco podrástol, aj keď neoficiálne

1. januára 2019 od AktualityTuning

V Maxlide Brothers Customs sa rozhodli zrealizovať dávno zabudnutú myšlienku štvordverového adventure off-road od Ford-u, retro modelu Bronco. A nezostalo len pri navýšení počtu dverí, ale aj sedadiel.

Celú karosériu natiahli a vytvorili tak priestor pre ďalších pasažierov v treťom rade. Síce zabrali takmer všetok batožinový priestor, značne nepraktické pri dlhších tripoch, no na jednodňové výlety s kopou kamarátov úplne ideálne. Na prvý pohľad ide o pôvodný model zo 60-tych rokov, ktorý dostal do výbavy moderné prvky. Neodmysliteľné LED osvetlenie, zliatinové čierne kolesá s veľkým off-road obutím, k nim samozrejme nafúknuté blatníky, väčšia klietka prispôsobená nárastu počtu pasažierov.

Zmodernizované neostali len vonkajšie prvky, ale taktiež agregát pod kapotou, 5,0 litrový V8 Coyotte produkuje úctyhodný výkon 670 konských síl (500 kW), ovládaný je šesťstupňovou prevodovkou. Pohon všetkých kolies je neodmysliteľnou súčasťou, vrátane uzávierky diferenciálu. Upgrade dostali aj brzdy, kotúčové na oboch nápravách, podvozok dostal extrémnejšie pružiny. Exponované časti na podvozku, vrátane diferenciálu, sú zakrytované, aby neutrpeli poškodenie ani pri náročných off-road trasách plných ostrých kameňov.

Interiér dostal efekt zmodernizovaného retra. Čalúnenie je kožené, no lavice jednoliato spojené. Volant, palubovka a radiace páky dýchajú atmosférou šesťdesiatych rokov minulého storočia. V stredovej konzole slúžiacej ako masívna lakťová opierka je vsadený displej inotainmentu, dômyselne ukrytý pred nepriazňou počasia alebo pri prašných prejazdoch. Aktuálny je aj prvok LED osvetlenia interiéru s možnosťou premenlivej farby. Lákavým je riešenie sprostredkovania hudby, v tomto prípade nielen pasažierom v kabíne, ale aj širokému okoliu. Lišta s reproduktormi sa tiahne po celej dĺžke priečne popod ochranný rám nad hlavami posádky.

Výtvor z Ameriky je silne imidžovou záležitosťou, za všetko vypovedá masívny nápis FORD na prednej maske medzi okrúhlymi svetlometmi z pôvodného modelu, aj keď svietiace pomocou technológie 21. storočia.

Tags: