Audi A6 L dokazuje v Číne svoju majestátnosť

23. novembra 2018 od AktualityNové modely

Už sme si zvykli, že 15 rokov sme svedkami prezentácie modelov európskych automobilov špeciálne pre čínsky trh. Teraz tu máme 16. ročník výstavy Guangzhou Auto Show 2018, na ktorom sú k videniu, pre túto krajinu tak typické, predĺžené verzie všetkého možného na štyroch kolesách.

V Audi, samozrejme nesklamali a Čínskemu trhu ušili na mieru stredne veľký sedan v Long verzií, ktorý bude dostupný len v tejto krajine. Štyri kruhy stvorili stredné – veľké vozidlo, uspokojili tak dopyt pre skupinu zákazníkov, ktorí si nemôžu dovoliť vlajkovú loď z dvojice A8/A8 L, no chcú si dopriať niečo viac.

Máme tu teda predĺženie rázvoru o presne 100 mm, z pôvodných 2924 na 3024 mm. Tento nárast sa zvonku prejavil v podobe dlhších zadných dverí, logicky, a tým pádom veľkorysejší priestor na nohy pre pasažierov sediacich na zadných sedadlách. Celkový vzhľad vozidla je ale takmer nezmenený oproti pôvodnému európskemu bratovi bez Lka.

Spočiatku bude toto vozidlo poháňať štandardný preplňovaný benzínový agregát s objemom 2,0 litra v dvoch výkonnostných verziách, 190 koňový (140 kW) základ a nadupanejší s hodnotou 224 koní (165 kW), upravený elektronicky. Na neskôr v Audi ohlásili aj implantovanie šetrnejšej hybridnej verzie s označením E-tron.

Konkurencia v tomto segmente na Ázijskom kontinente je silná, máme tu predĺženú verziu od Jaguar XFL, radu 5 L od BMW, v Nemecku sa nedali zahanbiť ani u Mercedes-u a ponúkajú E – long. No trend predaja SUV ako typických mestských automobilov neobišiel ani túto geografickú lokalitu. Ako inak, žiada si to upgrade, preto vidíme nástup modelov štvorkruhového Q5 L a hviezdneho GLC L.

 

Tags: