Zverstvá Géčka pokračujú

Kto by kedy povedal, že najšialenejší sériový off-road bude vyrábať Mercedes-Benz? No jasné, má na to najlepšie predpoklady, veď má v ponuke dlhoročne jedno z najbrutálnejších áut na svete, triedy G. Po vypredaní šesťkolesového AMG príde s ďalšou chuťovkou

Novinka sa bude volať G500 4×42 a zatiaľ bude konceptom. Áno, tomu veríme, veď auto je už pripravené na produkciu a využíva komponenty použité v šesťkolke. Nenechajte sa zmiasť predným AMG nárazníkom, toto nie je výkonná verzia. Teda aspoň nie z dielne AMG.

Koncept má podvozok chránený panelmi z nehrdzavejúcej ocele, široké pneumatiky na 22-palcových diskoch zase kryjú rozšírené karbónové blatníky. Vývod výfuku je na boku, ako pri bežných modeloch. No a na streche pribudla rampa s LED svetlami.

G500 znamená štvorlitrový motor V8 s prepĺňaním a výkonom 310 kW (422 k). Mercedes oznámil iba, že motor bude spĺňať emisnú normu Euro 6.

Podvozok G500 4×42 bude mať portálové nápravy (s upnutím v hornej časti kolies, nie v strede) a pružiť bude dvojicou tlmičov a pružín na každom kolese. Jeden set pružina/tlmič pracuje normálne a druhý je magneticky nastaviteľný v režimoch Comfort a Sport.

Automobilka zahlásila, že auto sa správa ako športové, nie ako terénne. Ale to nenapovedá svetlá výška 450 milimetrov a brodivosť rovný meter. Mercedes síce tvrdí, že auto je len predprodukčný model, ale my si to nemyslíme. Predpokladáme cenu nad 200 tisíc eur.