Zraz kačíc (Citroën 2CV) bol tento rok v Košiciach

Aj tento rok sa koncom leta uskutočnilo už tradičné 23-tie stretnutie legendárnych Citroënov 2CV známych aj pod prezývkou „Kačice“. Miestom ich stretnutia sa stala metropola východu, mesto Košice. Spoločné stretnutie týchto originálnych pestrofarebných áut sa začalo v kempe Barca na kraji mesta. Odtiaľ spoločne vyrazili na spanilú jazdu do centra mesta, kde sa v plnej kráse predstavili na námestí Sv. Alžbety.

Cestou vzbudili po okolí rozruch a potešili svojou prítomnosťou stovky náhodných okoloidúcich. Na námestí sa s nimi mohli obdivovatelia odfotiť a majitelia im radi odpovedali na množstvo rôznych otázok. Veľký záujem bol aj o spoločnú fotografiu so žandárom zo Saint Tropez a jeho partnerkou mníškou.

Pre účastníkov pripravili organizátori zaujímavý program, takže určite nikto neľutoval, že musel prejsť cestou na stretnutie stovky kilometrov. Tohtoročné stretnutie si nenechali ujsť ani majitelia áut z Moravy, Poľska, alebo Maďarska. Práve z Maďarska sem zavítala krásna kačka prerobená  a dvojmiestny kabriolet. Ďalšou zaujímavou verziou Citroënu 2CV bola otvorená verzia Méhari, tiež dobre známa z filmov o slávnom žandárovi. Obdiv si ale zaslúžili rôzne autá, a to už buď vďaka dokonalému zberateľskému stavu, ale aj menej zachovalé kúsky ktoré majú za sebou desiatky zaujímavých ciest po celej Európe a majitelia s nimi zažili množstvo nezabudnuteľných dobrodružstiev. Kačka totiž nie je len obyčajné auto. Je to hlavne zaujímavý životný štýl, založený na jednoduchosti, ale zato vyvážený množstvom nečakaných zážitkov, úprimnej radosti a úsmevov všade kde sa toto malé francúzske autíčko objaví.

Tak ako každý rok, aj tento, sa v rámci akcie ukázali aj nové modely automobilky, konkrétne C5 X, ktorý je novou vlajkovou loďou výrobcu. Slovenský importér sa podieľal na zorganizovaní zrazu 2CV, za čo mu určite patrí poďakovanie.