Volkswagen Multivan T7 je digitálnejší a má aj PHEV

Nie je to tak dávno, čo Volkswagen, teda sekcia úžitkových vozidiel, priniesla novinku vo forme Multivanu T6.1. Ale teraz prichádza ešte novinkovejšia novinka, Multivan T7. A hneď treba povedať, že je kompletne nový. Povedzme si to na rovinu, T6.1 bola stále len výrazne prerobená verzia T5. Základ karosérie bol rovnaký a aj podvozková plošina.

Nový T7 Multivan bude mať podvozokovú plošinu odvodenú od MQB, čo znamená, že bude trochu civilnejší a trochu menej úžitkový. A tiež ponúkne nové možnosti v oblasti pohonných systémov. To znamená, že Multivan môže mať plug-in hybrid. Bude to klasika pre koncern, 1,4 TSI, elektromotor s výkonom 85 kW (115 k) a batéria s kapacitou 13 kWh. Celkový výkon je 160 kW (218 k) a dojazd Volkswagen neprezradil. Avšak reálne sa bude dať dostať na takmer 50 kilometrov, aspoň tak odhadujeme.

Nový Multivan bude vyzerať moderne a niektoré prvky sú podobné tým, ktoré na zaujatie využíva menší model Caddy. Nebudú chýbať LEDkové predné svetlá a rovnaký systém bude aj vzadu. Ale to hlavné sa asi aj tak udialo v interiéri. Aj napriek tomu, že vyzerá nový Multivan kompaktnejšie má ponúknuť ešte viac miesta. Po vyhodení všetkých sedadiel je to viac ako 4000 litrov, či skôr viac ako 4 metre kubické.

Veľká zmena je tiež v usporiadaní sedadiel. Všetky budú samostatné a samostatne vyberateľné. Vodičove sedadlo, pochopiteľne, nevyberiete. Ale stredné áno a tie aj otočíte o 180 stupňov. Plus dávku variability prináša aj stolík. A aj vpredu sa toho udialo veľa. Interiér akoby z oka vypadol novému Golfu. Teda tá časť s displejmi. Sú dva, 10,25-palcový pred vodičom a 10-palcový v strede.

Keď sme načali tie motory, tak práve platforma umožní aj použitie iných motorov. V ponuke teda bude benzínový základ 1,5 TSI s výkonom 100 kW (136 k) a najviac výkonu, bez hybridu, ponúkne 2,0 TSI dosahujúci 150 kW (204 k). Samozrejme, v ponuke bude aj naftový motor 2,0 TDI s 110 kW (150 k). Bez ohľadu na motorizáciu, teda s výnimkou hybridu, budú mať všetky motory v ponuke sedemstupňový automat s dvomi spojkami.