Volkswagen Multivan si pripomenie pôvodcu

Volkswagen s pracovnou sériou označenou Téčkom bude onedlho oslavovať sedemdesiatku. Multivan sa už na to pripravuje a bude mať špeciálnu sériu 70 Years of the Bulli. Síce nie je prelomová, ale je veľmi pekná.

Ako základ prišiel model Multivanu so špecifikáciou Comfortline. Do výbavy mu pribudol multifunkčný kožou potiahnutý volant, lepšia navigácia, či čierne lesklé lemovanie niektorých prístrojov.

Zovňajšok odlíši nová dvojfarebná kombinácia. Biela Candy je doplnená metalízou Kurkuma Yellow. Vnútri bude 70-ročný pripomienkovač prezentovať polokožené čalúnenie, ale ja podlahu z tmavého dreva s poetickým názvom Dark Wood.

Vraj sa bude dať objednať od mája. Ale v tom termíne len Nemecku. Ostatné krajiny sa môžu a nemusia dočkať. Bulli, teda jeho nástupca bude stáť bežne na sedemnástkach Davenport, ale za príplatok si môžete nahodiť kanálové poklopy s priemerom 18 palcov.

Ak však bude u nás v ponuke, tak nebude šokom, že motory budú rovnaké ako vo výbave Comfortline, čo znamená dvojliter na naftu a dvojliter na benzín. Už teraz vieme, čo bude predávanejšie.