Viac Detroitu pre Chrysler 300C

Chrysler sa po začlenení do koncernu Fiat stratil z Európy. Ale iba ako značka, autá sú v ponuke aj naďalej s logom Lancie. Americká verzia Lancie Themy, Chrysler 300C vyrazí do nového modelového roka posilnená špeciálnou sériou s patriotickým charakterom.

Chrysler 300C Motown Edition sa začne predávať na jar 2013. Čo vlastne to Motown znamená? Je to prezývka Detroitu, skratka od Motor Town. 300C Motown bude mať chrómové dvadsiatky a štyri farby karosérie na výber, bielu Bright White, tmavočervenú Deep Cherry Red, modrú Jazz Blue a čiernu Gloss Black.

Zvonka teda nič svetoborné, ale vnútro má lepšiu výbavu s kvalitnou Nappa kožou s perforovanými časťami. Čierne lemovanie a čierny pás stredom sedadiel tvoria kontrast k bielej koži. Pod hlavovou opierkou, zhruba v miestach, kde sú ramená je reliéfny znak série.

V USA sa bude dať kúpiť za 32 995 dolárov s 3,6-litrovým agregátom V6 spaľujúcim benzín. Jeho parametre sú 218 kW (292 k) a 352 Nm. Prečo vlastne píšeme o aute, ktoré sa do Európy ani nedostane? Lebo má fantasticky nafotenú galériu. A nechceme žiadnym spôsobom uraziť Lanciu, ale Chrysler 300C je stále ten originál a Thema len príbuzný s iným znakom.