Je Panamera od Onyxu pekná, či škaredá?

Porsche Panamera? Radšej Maserati Quattroporte, aj to nové, čo má trochu divné predné svetlá a vzadu vyzerá ako Audi zlúčené s Mercedesom. Úprava Panamery od Onyxu je rovnaká ako pôvodný model. Teda nie vizuálne, ale tým, že znova bude časť ľudí považovať dizajn za pekný a časť za škaredý.

Celým názvom je to Porsche Panamera Onyx GST Edition. V prvom štádiu má upravený žabiak odlišné nárazníky, modifikované prahy a rozšírenia blatníkov. Ten spojler na kufri síce možno plní nejakú aerodynamickú úlohu, ale aj tak pôsobí trocha nepatrične, akoby bol nasilu dorobený.

Druhé štádium úpravu rozširuje o deravú prednú kapotu, výduchy v blatníkoch, plutvu na streche a karbónové kryty spätných zrkadiel.

Možnosť vlastnej farby, presne podľa výberu, je samozrejmá. Do obrovských blatníkov sa zmestia obrovské disky s priemerom 22 palcov. Tradičná interiérová mágia zahŕňa športové kožené sedadlá, športový volant, karbónové obklady a koberčeky z ovčej vlny.

Okrem vizuálnych orgií má niečo od úpravcu aj naozajstný zmysel. V zmysle hesla „výkonu nikdy nie je dosť“ sa dá Panamera Diesel posilniť na 261 kW (350 k) a Panamera Turbo na 462 kW (620 k).