V aukcii sa ukáže Porsche 911 so šialeným interiérom

Porsche v generácii 964 modelu 911 vyrábalo aj špeciálnu verziu s označením Leichtbau. Odľahčená verzia, známa aj ako lightweight bola postavená z Turba S. A to už samo o sebe niečo hovorí. Teda hovorí to najmä, že autá nebudú lacné.

Naviac cenu dvíha ešte exkluzívnosť celej série. Veď vyrobili len 86 kusov. Zníženie hmotnosti nie je len o pár kilogramov ako napríklad pri BMW M4 CS. Leichtbau zhodilo celkom až 180 kilogramov. Zmizlo odhlučnenie, zadné sedadlá a dvere sú z hliníku s karbónovými výplňami. Lenže jeden kus čnie nad všetky ostatné.

Tento konkrétny kus má trojfarebnú kombináciu čalúnenia s rovnako ladeným volantom. Čierna-fialová-ružová. Na takú kombináciu má pri novom Porsche naozaj málokto gule. Silverstone Auctions bude auto predávať a odhad je, že prinesie 500-600 tisíc eur. Porsche v Cardiffe dokonca ponúkal jeden kus Leichtbau na predaj, ale s bežným interiérom, avšak až za takmer 800 tisíc eur.

Auto má servisnú históriu s 230 záznamami a najazdených 68 868 kilometrov od roku 1993. Má dva kľúče a všetky potrebné dokumenty. Unikát ako sa patrí!

Fotky sú od Silverstone Auctions